یکشنبه , ژانویه 23 2022

در پی تلاش سازمان جیش العدل برای پیگیری سرنوشت چهار تن از نیروهای اسیر شده خود، مسئول ارتباطات مردمی سازمان به همراه یک مجاهد دیگر به شهادت رسید

بسم الله الرحمن الرحیم

رژیم ولایت فقیه در طول نزدیک به دو دهه مبارزات ملت مسلمان بلوچ پیوسته تلاش کرده است از طریق درگیر کردن سازمان با احزاب، گروه ها، نگرش ها و شخصیتها، مبارزات حق طلبانه فرزندان مستضعفین جغرافیای ایران را از پیمودن مسیر کرامت خود باز دارد.
متاسفانه در اثر این تلاشهای رذیلانه رژیم ولایت فقیه بارها و بارها در امتداد جهاد جاری بلوچستان جانبرکفان عدل ناملایمات بسیاری را از سوی نزدیکان، همسایگان و عزیزان ناآگاه و بعضا نادان و مغرض متحمل شده اند.

امارت اسلامی افغانستان در کنار رسانه های فراگیر اهل سنت، علما و شخصیتهای متنفذ قومی-قبیله ای، صاحبان تفکرات نوین، گروه های استقلال طلب بلوچ، احزاب و جماعتهایی که دایه دار امت اسلام هستند. و همچنین صاحبان تریبون های مجازی و حقیقی به نوعی و در سطحی از اختلاف و تنش، اصطکاکاتی  با سازمان جیش العدل داشته اند.

با این وجود سازمان جیش العدل با علم بر توطئه های دشمن خود و همچنین جلوگیری از انحراف تمرکز سازمان از هدف عالی که در دست دارد تلاش کرده است در حد امکان خود را از تمام این برخوردهای منفی بدور نگاه دارد و در برخورد با آنها مسیر صبر را در پیش بگیرد.

در نزدیک به دو دهه گذشته امارت اسلامی افغانستان برخوردهای مختلفی با سازمان جیش العدل داشته است. اما با این وجود سازمان با احترام به تصمیمات امارت اسلامی افغانستان در حق خود، مسیر صبر و تمکین را در پیش گرفته است.
در آخرین مورد از این تنش ها حدود دو ماه قبل نیروهای امارت اسلامی با یورش به نواحی سازمان جیش العدل چهار تن از برادران ما را به همراه تمام تجهیزاتشان به اسارت میبرند. نیروهای سازمان جیش العدل به دلیل دستورات اکید سازمان هیچگونه مقاومتی در برابر نیروهای طالبان از خود نشان نمیدهند.
بلافاصله پس از بروز این واقعه مسئولین سازمان به شیوه های مختلف خواستار پیگیری موضوع از سوی امارت اسلامی افغانستان میشوند اما متاسفانه با وجود گذشت دو ماه بجز تائید اصل ربایش نیروهای سازمان پاسخی ارایه نمیشود. تا آنکه در عیدقربان گزارشهایی مبنی بر به شهادت رساندن نیروهای سازمان میرسد.

سازمان جیش العدل به دلیل ناامیدی از پیگیری سرنوشت نیروهای خود از طریق مراجع رسمی امارت اسلامی و همچنین عزم راسخ برای آگاه کردن رهبران امارت اسلامی از نفوذ رژیم ایران در صفوفشان و با هدف خنثی کردن توطئه آتش افروز رژیم بین جیش العدل و امارت اسلامی، در جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۶ اوت ۲۰۲۱ گروهی را به سرپرستی مسئول ارتباطات مردمی سازمان جیش العدل و برادر رهبر سازمان به سمت همان پستی که عامل ربایش نیروهای سازمان بوده است اعزام میکند.

متاسفانه پس از معرفی کردن نیروهای سازمان و آشکار شدن نسبت آنها به جیش العدل دو تن از نیروهای امارت اسلامی دست به اسلحه میبرند که در این حین شهید “بشیر نارویی با نام مستعار عمیر” که مسئول گروه اعزامی بوده است با دستان خالی برای جلوگیری از درگیری، آن فرد را در بغل میگیرد اما متاسفانه در این گیرودار آن فرد “عمیر” را به شهادت میرساند. و فرد دیگر نیز بسمت نیروهای سازمان یک حجم قوی از آتش را نشانه میگیرد که در اثر آن یک مجاهد دیگر به نام “نورجان با نام مستعار کریم جان” بشهادت میرسد و یک فرد دیگر زخمی میشود‌. همزمان با وقوع این واقعه مجاهدین جیش العدل آتش باری متقابل انجام میدهند که در نتیجه آن پنج تن از نیروهای امارت اسلامی به شهادت میرسند.

در این میان سازمان جیش العدل تاکید میکند وقوع این درگیری ناخواسته بوده و صرفا با تقدیر الله سبحانه و تعالی رخ داده است. و سازمان جیش العدل هیچگونه قصد قبلی برای به شهادت رساندن اعضای امارت اسلامی نداشته است. واگر نه پر واضح و آشکار است همانگونه که در نتیجه این حادثه مجاهدین سازمان جیش العدل دست برتر را داشته اند میتوانستند در اولین برخورد تمام اعضای موجود امارت اسلامی در آن محل را به شهادت برسانند. از جانب دیگر سازمان جیش العدل در صورتی که قصد درگیری با نیروهای امارت اسلامی را میداشت هیچگاه اجازه حضور برادر رهبر خود را که به عنوان یکی از مسئولین کلیدی در سازمان انجام وظیفه میکرد را در آن درگیری به این شکل نمیداد که بدون اسلحه بسمت یک فرد مسلح پیش قدم شود.

سازمان جیش العدل مسبب اصلی وقوع این رخداد و همچنین ربایش چهار تن از نیروهای خود را نفوذیان رژیم ایران در صفوف امارت اسلامی افغانستان میداند. و همچنان اصرار دارد امارت اسلامی افغانستان مسئله مزبور را برای جلوگیری از وقوع فتنه در بین مسلمانان بصورت جدی پیگیری بکند.

نگاهی که همواره قشر قابل توجهی از اهل سنت مظلوم ایران نسبت به امارت اسلامی افغانستان داشته اند نگاه یک منجی است که میتواند دردهای حاصل از زندگی آنها در ذیل یک حکومت فرقه گرا را التیام بخشد. امیدواریم مسئولین ارشد امارت اسلامی این اعتماد و اعتقاد مسلمانان ایران را با برخورد با عاملان اصلی این دو حادثه که همانا نفوذیان رژیم ایران میباشند و روشن کردن زوایای مختلف این دو حادثه ترمیم کنند.

سازمان جیش العدل ۲۰ مرداد ۱۴۰۰ مصادف با ۲ محرم ۱۴۴۳

درباره shabake

پیشنهاد ما به شما

این همه ذلت از برای ترک جهاد است

سازمان جیش العدل با عنایت به مبحث تربیت و آموزش فکری مبارزان عدل در کنار …